Nissan X-Trail T32/Rogue 2014–2021 — це практичний сімейний кросовер, який бере не емоціями, а побутовою логікою: просторий другий ряд, великий багажник, зручна посадка, нормальний кліренс і спокійний характер у місті та на трасі. Головна ремарка для покупця проста: американський Rogue 2021 — це вже нове покоління, тому під однією назвою на ринку часто ховаються різні машини.
Якщо коротко, ця модель підходить тим, кому потрібен один автомобіль на все: робота, діти, поїздки за місто, зимова дорога, валізи й візок. Не дуже підходить тим, хто чекає жвавого розгону, важкого бездоріжжя або хоче тягати причіп без помітних обмежень.
Модель та її місце на ринку
X-Trail T32 влучив у сегмент сімейних кросоверів не дизайном, а зручністю. Це машина для людей, яким важливі широка задня частина салону, велика п’ята дверка, проста посадка для дітей і батьків, а також нормальна місткість без переходу в більший і дорожчий клас.
Його сильна сторона — універсальність. На кожен день він зручний у місті, на трасі не втомлює, а повний привід і кліренс дають запас для зими, двору, ґрунтовки й дачі. Але це не кросовер для азартної їзди: керування тут про передбачуваність, а не про драйв.
Покоління та історія моделі
X-Trail T32 — це третє покоління моделі, яке глобально продавалося з 2013 до 2022 року. Для США близьким родичем був Rogue 2014–2020, і саме ці машини найчастіше сприймають як одну сім’ю з T32.
У 2021 році для американського ринку Rogue уже перейшов у нову генерацію. Через це формулювання «T32/Rogue 2021» потребує уточнення: якщо це X-Trail з Японії, мова ще може йти про T32, а якщо Rogue зі США — це вже інший кузов, інші розміри й інший мотор. У японського X-Trail T32 також були версії з двома або трьома рядами сидінь залежно від конфігурації.
Двигуни та трансмісії
По моторах усе залежить від ринку. У США найпоширеніші бензинові Rogue 2014–2020 з атмосферним 2,5-літровим двигуном на 170 к.с., а також гібридна версія 2017–2020. Для японського X-Trail T32 базовим був 2,0-літровий MR20DD на 147 к.с., плюс існував гібрид із електромотором. У 2021 Rogue для США отримав уже інший 2,5-літровий мотор на 181 к.с.
| Версія | Двигун | Потужність | Крутний момент | Коробка | Привід |
|---|---|---|---|---|---|
| Rogue 2014–2020 | 2,5 л бензин | 170 к.с. | 237 Н·м | варіатор | передній або повний |
| Гібридний Rogue 2017–2020 | 2,0 л бензин + електромотор | 176 к.с. сумарно | 195 Н·м двигун | варіатор | передній або повний |
| X-Trail T32 | 2,0 л MR20DD | 147 к.с. | 207 Н·м | варіатор | 2WD або 4WD |
| X-Trail T32 гібрид | 2,0 л + електромотор RM31 | 147 к.с. двигун + 41 к.с. електромотор | 207 Н·м двигун + 160 Н·м електромотор | варіатор | 2WD або 4WD |
| Rogue 2021 | 2,5 л бензин | 181 к.с. | 246 Н·м | варіатор | передній або повний |
Ключова спільна риса сімейства — варіатор. Саме тому для вживаного авто історія обслуговування коробки, відчуття в русі та відсутність ривків важливіші за блиск салону чи свіжий полірувальний шар на кузові. Якщо дивитесь гібрид, окремо варто перевіряти стан батареї та роботу всієї системи, але базова логіка підбору та сама: техніка важливіша за декор.
Кузов, габарити та ходова
За відчуттям це не маленький міський кросовер. Колісна база 2705 мм дає нормальний запас місця для другого ряду, а сам кузов у T32 досить високий і практичний. У японського X-Trail T32 кліренс становив 200–205 мм залежно від версії, що для сімейної машини справді корисно взимку й на поганому покритті.
| Параметр | X-Trail T32 | Rogue 2018–2020 | Rogue 2021 |
|---|---|---|---|
| Колісна база | 2705 мм | 2705 мм | 2705 мм |
| Габарити | 4690 × 1820 × 1730 мм | — | 4648 × 1839 × 1689 мм |
| Кліренс | 200–205 мм | — | — |
| Багажник з піднятим другим рядом | залежить від конфігурації | 1113 л | 1034 л |
| Багажник зі складеним другим рядом | залежить від конфігурації | 1982 л | 2064 л |
| Паливний бак | — | 54,9 л | — |
По ходовій це автомобіль під спокійний щоденний темп. Він не провокує їхати різко, зате дає зручну посадку, добру оглядовість і нормальну стійкість на трасі. Повний привід і дорожній просвіт роблять його придатним для снігу та розбитої дороги, але не перетворюють на машину для важкого бездоріжжя.
Салон, комфорт і безпека
Салон у X-Trail T32/Rogue сильний саме в побуті. Тут зручна висока посадка, нормальний запас місця, великий отвір багажника й вдала організація багажної підлоги з перегородками та рівнями. Для сім’ї це важливіше за ефектну панель: візок, сумки, дитячі речі й дрібний повсякденний вантаж тут розкладаються без постійної боротьби за простір.
По безпеці набір теж добрий для класу: автоматичне гальмування, попередження про вихід зі смуги, контроль сліпих зон, попередження про поперечний рух позаду, камера заднього виду, система допомоги при старті вгору, а в дорожчих версіях ще й круговий огляд та розвиненіші помічники руху. Треба лише пам’ятати, що оснащення сильно залежить від року, ринку та комплектації.
Повсякденна експлуатація
У реальному житті бензинові версії цієї сім’ї зазвичай показують близько 9,3–9,7 л на 100 км у змішаному циклі, тобто трохи скромніше, ніж обіцяють рекламні цифри. Для кросовера такого розміру це нормальний показник. Гібридні виконання економніші, але вони рідші й технічно складніші, тому тут уже важливий не тільки розхід, а й грамотний стан конкретного авто.
Для щоденної рутини модель зручна: легко завантажити покупки, дитячі речі, валізи, поїхати в дальню дорогу або на дачу. Водночас це не найкращий варіант під буксирування: для Rogue 2018–2020 офіційне обмеження було лише 500 кг. Перед купівлею вживаного екземпляра варто дивитися історію варіатора, роботу коробки на холодну, помилки по електроніці, стан мультимедіа на 2021 і загальний стан повного приводу, якщо він вам потрібен.
Сильні та слабкі сторони
У цієї моделі немає яскраво вираженого вау-ефекту, зате є те, що цінується через місяць володіння: місткість, зрозуміла ергономіка, нормальний комфорт і відчуття, що авто не заважає жити. Саме тому X-Trail T32/Rogue часто подобається сім’ям більше в експлуатації, ніж на фото.
| Плюси | Мінуси | Що це означає на практиці |
|---|---|---|
| Просторий салон і великий багажник | Не найжвавіша динаміка | З дітьми й речами зручно, але обгони краще планувати спокійно |
| Комфортна посадка й добра оглядовість | Варіатор потребує уважної перевірки | На кожен день машина проста, але купувати треба лише з історією обслуговування |
| Повний привід і корисний кліренс | Не розрахований на важке бездоріжжя | Сніг, двір, дача, ґрунтовка — так; серйозна багнюка — ні |
| Добрий набір систем безпеки | На старших авто бувають дрібні електронні збої | У побуті це плюс, але перед покупкою потрібна нормальна діагностика |
| Нормальна реальна витрата для класу | Місто часто псує красиві паспортні цифри | Для бензинових версій краще орієнтуватися на 9 з лишком літрів, а не на буклет |
Кому він підходить найкраще: сім’ї, людям з активним побутом, тим, хто часто возить багаж і хоче спокійний універсальний кросовер. Кому гірше: тим, хто шукає гостру керованість, часто буксирує щось важке або не готовий уважно відбирати живий екземпляр по коробці та електроніці.
Тюнінг та аксесуари
Для X-Trail T32/Rogue сенс не в декоративному тюнінгу, а в речах, які реально полегшують життя. У цій моделі швидко отримують навантаження підлога салону, багажна зона й кромка заднього бампера, тому практичні аксесуари тут виправдані значно більше, ніж хром заради картинки. Якщо авто працює як сімейне, першими в списку зазвичай будуть килимки, захист багажної кромки, чохли й рішення для перевезення речей на даху.
Якщо збирати набір з нуля, логіка проста: спочатку захист підлоги й багажної зони, далі захист зони завантаження, а вже потім багажні рішення на дах і зовнішні дрібниці. Для цієї моделі це дає більше користі, ніж будь-яка декоративна мішура.
Що подивитися для цієї моделі
- Усі аксесуари для X-Trail T32/Rogue — коли треба зібрати практичний комплект під сім’ю, поїздки й щоденну експлуатацію без випадкових покупок.
- Килимки — перша покупка для машини, яка щодня їздить у місті, возить дітей і постійно бачить брудне взуття, сніг та воду.
- Накладка на задній бампер — захищає кромку від подряпин, коли в багажник постійно ставлять пакети, візок, самокат або інструмент.
Висновок
Nissan X-Trail T32/Rogue — сильний варіант для тих, кому потрібен спокійний сімейний кросовер без показухи. Його беруть не за характер, а за місткість, комфорт у побуті, нормальну безпеку й універсальність на кожен день.
Але купувати його треба з холодною головою: чітко розділяти T32 і американський Rogue 2021, уважно перевіряти варіатор і не чекати від моделі того, для чого вона не створена. Це той випадок, коли найкраще себе показує не в рекламному ролику, а в щоденному житті.
Плюси та мінуси
Просторий салон і великий багажник: у моделі зручно возити дітей, візок, покупки та речі на поїздки без постійної боротьби за місце.
Комфортна посадка й добра оглядовість: висока посадка та великий отвір багажника спрощують щоденне користування в місті й на парковці.
Корисний кліренс і повний привід: авто нормально почувається взимку, у дворі, на ґрунтовці та на дачі, хоча без претензій на жорстке бездоріжжя.
Добрий набір систем безпеки: у багатьох версіях є автоматичне гальмування, контроль смуги, сліпих зон і камера заднього виду.
Нормальна реальна витрата пального для класу: бензинові версії в змішаному циклі зазвичай вкладаються приблизно в 9,3–9,7 л/100 км.
Не найжвавіша динаміка: машина налаштована на спокійний темп, тому обгони та різкі прискорення краще планувати заздалегідь.
Варіатор потребує уважної перевірки: при купівлі важливі історія обслуговування, поведінка коробки на холодну та відсутність ривків.
Не розрахований на важке бездоріжжя: сніг і розбиті дороги йому під силу, але серйозна багнюка або екстремальні умови — ні.
На старших авто бувають дрібні електронні збої: перед покупкою потрібна нормальна діагностика, особливо якщо комплектація багата.









