Протитуманки (Протитуманні фари)

Фільтр
не встановлено
Фільтрувати по
Фільтр
Підбір по параметрах
Mark & Models
Цена
от до ГРН
Close
Протитуманки Audi A4 LED (діодні) (1994-1999)
Артикул: GPVL164
Гарантія НАЙКРАЩОЇ ЦІНИ в Україні
4.14/5 Голосів: 14
ціна 2485 ГРН
-
+
Туреччина, з пластиковими в...
Туреччина, з пластиковими вставками в комплекті, діодні лампочки. Дуже яскраво світять!
Артикул: GPV164
Гарантія НАЙКРАЩОЇ ЦІНИ в Україні
4.33/5 Голосів: 15
ціна 1775 ГРН
-
+
Туреччина, з пластиковими в...
Туреччина, з пластиковими вставками в комплекті, галогенні лампочки. Дуже яскраво світять!

Збираєтеся купити протитуманки? Чи не знаєте, як вибрати протитуманні фари, в народі іменовані ВТФ? Наша стаття-огляд допоможе Вам зробити правильну покупку. А наш магазин завжди готовий запропонувати кращі ціни в Україні і СНД.

Світлотехнічне обладнання сучасного автомобіля – це не тільки вимога безпеки і дотримання встановлених правил дорожнього руху, але й характерна риса, особливість, як самого транспортного засобу, так і його власника. Кожен водительхочет отримати від своеймашинки ще й зручність, почуття комфорту, естетичне задоволення.

Таким чином, перед водієм рано або пізно встає питання про вдосконалення різних систем і функціональних елементів свого «залізного коня». Зупинимося докладніше на виборі варіанту модернізації автомобільного освітлення в частині встановлення сучасних типів протитуманних фар.

Які вибрати протитуманні фари галогенні або з LED-лампами?

При виборі протитуманних фар керуються насамперед необхідністю максимально чітко позиціонувати автомобіль у відношенні його видимості для інших учасників руху, а також забезпечення видимості для водія дорожніх орієнтирів (розмітки, краю дорожнього покриття, узбіччя) в несприятливих погодних умовах. В даний час найбільш поширеними видами протитуманного освітлення є галогенові лампи led-лампи (світлодіоди). Розглянемо уважніше їх відмінні особливості, які дозволяють при всьому різноманітті представлених на ринку виробів зробити оптимальний вибір.

Фокусування світлового пучкав протитуманних фарах.

Противотуманкидолжны забезпечувати максимальну видимість дорожнього покриття в зоні руху автомобіля, що досягається фокусуванням світлового пучка на дорожньому полотні і предметах по траєкторії його проходження. Зазвичай, стандартна галогеннаяоптика не забезпечують таку фокусування, тому часто доводиться еедооснащать додатковими лінзами або встановлювати лінзовані фари, що вимагає додаткових витрат. Світлодіодні лампи позбавлені цього недоліку, оскільки вони самі формують світловий пучок і в цьому випадку конструкція самої фари не має вирішального значення.

Потужність світла ВТФ

При одній і тій же споживаної потужності світловий потік led-лампи значно перевищує світловий потік галогенки, тобто коефіцієнт корисної дії та функціональна ефективність говорить на користь застосування світлодіодної лампи.

В оцінці порівнюваних типів ламп по їх використанню в якості габаритних вогнів також доводиться констатувати перевагу світлодіодних ламп. Пов'язано це з розподілом джерела світлового потоку за світловипромінюючий поверхні: якщо в led-лампі світло випускається з точкового потужного джерела, то в галогенової лампі світло розподіляється по спіралі розжарювання, що робить світловий пучок розсіяним, неконцентрованих.

Необхідно також врахувати, що LED-лампи при однакових значеннях потужності застосовуваного діода на виході можуть давати різну потужність світлового потоку. Чим ефективніше система відведення тепла, тим ближче світлові характеристики заявленої потужності діода. Що це означає на практиці? Великий розмір лампи та наявність радіатора (кулери) забезпечують максимальну відповідність параметрів світла на виході заявленим значенням потужності діода.

Слід зауважити, що маленькі led-лампи без охолодження (до 5 Вт) не слід застосовувати як самостійні прилади системи освітлення автомобіля, вони зазвичай використовуються як додаткові і носять найчастіше естетичну функцію. Як елементи екстер'єру автомобіля або ДХО led-лампи на сьогоднішній день безальтернативні по поєднанню ціни і споживчих властивостей. А ось потужні діодні лампи набагато ефективніше як самостійні системи освітлення, їх світловіддача в кілька разів перевищує світловіддачу галогенних фар.

Термін служби противотуманок

Для будь-якого автовласника при купівлі автоаксесуарів та птротивотуманных фар важливим фактором у виборі того або іншого пристрою є його довговічність із збереженням своїх первинних властивостей. Термін експлуатації приладів обумовлений їх початковими характеристиками (застосовувані матеріали, якість виготовлення) та властивостями, притаманними тому чи іншому способу отримання світлового потоку.

У зв'язку з цим необхідно враховувати, що галогенні лампи, які передбачають наявність спіралі розжарювання, мають високу робочу температуру, що створює передумови для скорочення терміну їх служби та погіршення споживчих властивостей:

  • більш чутливі до включення і виключення, супроводжуваним нагріванням і охолодженням пристроїв;
  • нагрів відбувається не відразу, вихід на робочий режим вимагає певного часу;
  • висока температура галогенних ламп при тривалій роботі призводить до перегріву скла фар, що внаслідок їх низького розташування та зовнішніх впливів (низька температура, бризки з-під коліс) може привести до утворення тріщин у склі та, як наслідок, необхідності заміни ВТФ.

Всі описані явища не властиві світлодіодним лампам в противотуманках, однак і вони не позбавлені недоліків, пов'язаних з негативним впливом високих температур. Хоча led-лампи та не розігріваються до великих температур (середній температурний режим 70-80 ºС), все ж і цих значень параметра достатньо для виникнення деструктивних процесів в led-діодах, що супроводжується втратою світлового потоку і зниженням яскравості роботи пристрою. Для збільшення терміну служби ВТФ на основі застосування світлодіодних ламп використовують спеціальні матеріали і сплави, а також встановлюють додаткові радіатори, сприяють розсіюванню теплової енергії. На сьогоднішній день термін експлуатації led-ламп досягає 50000 годин, у той час як для галогенних ламп він значно нижче.

Колірні відтінки

Ще однією особливістю світлодіодних ламп є широкий спектр колірних відтінків одержуваного світла. Досягається це за рахунок комбінування діодів різного кольору і спеціальних речовин, що змінюють довжину хвилі – люмінофорів або застосуванням RGB-стрічок. У той же час галогенні лампи йдуть в стандартному спектрі відтінків, що значно звужує варіативність колірної гами.

В цілому, якщо порівнювати галогенні і led-лампи аналогічних параметрів, то однозначний вибір буде схилятися в бік застосування в протитуманних фарах саме світлодіодних ламп. На сьогоднішній день на ринку світлотехнічних пристроїв led-лампи представлені у великому асортименті. Наявний широкий ряд пристроїв різних виробників з широким діапазоном потужності, світлових характеристик і властивостей дозволяє автолюбителю підібрати оптимальний тип противотуманокдля визначених ним цілей.

При цьому слід врахувати, що світлодіодні лампи високої цінової категорії будуть однозначно краще галогенних фар за всіма можливими параметрами. В середньому ціновому діапазоні противотуманки з led-лампами знайдуть краще застосування в якості ДХО або елементів прикраси транспортного засобу. Серед представлених недорогих виробів автолюбителю краще віддати перевагу галогенним лампам для використання в ВТФ.

Доставка

Оптом і роздріб

Власний склад

Вхід на сайт
Замовлення зворотного дзвінка